Przejdź do treści

Madame Szara Eminencja*PL

hodowlana kotka Rosyjska Niebieska, Madame Szara Eminencja*PL

Rodowód nr: FPL LO 104010
rodzice: IC Car Rosa Felina*CZ oraz FaaTum Kot Doskonały*PL
chip nr: 900250000450205
status: kotka hodowlana

Temperament i charakter

Madame Szara Eminencja*PL jest córką mojej pierwszej hodowlanej kotki – Faa Tum i Cara. Jedną z jej największych zalet jest charakter. To prawdziwy skarb! Czuła i troskliwa wobec młodszych kociąt, dzieci swoich i cudzych, towarzyska wobec ludzi. Jest bardzo ciekawska. Uwielbia skoki (potrafi z poziomu podłogi wskoczyć na wysokość mojej klatki piersiowej), wysokości i jest łowna! Żadnej muszce nie przepuści! Ma w sobie dużo wdzięku i czaru (po tacie zapewne :P). Jest przy tym wielkim mruczalskim towarzyszem.

Walory hodowlane

Jej zalety fenotypowe to duże, szeroko osadzone uszy, piękny kolor oka i długi ogon. Jest płodną kotką, bardzo dobrą i troskliwą mamą, co odziedziczyła po FaaTum.

Nida Szara Eminencja*PL


Rodowód nr: (PL)FPL LO 169600
rodzice: GIC Focus Ewjatar*PL i Petra Szara Eminencja*PL
chip nr: 616093900923451
status: kotka hodowlana

Temperament i charakter

Nida jest córką Petry (wnuczką Amiki i Yasona) i Focusa – utytułowanego kocura z warszawskiej hodowli. Urodziła się w 2019 r. jako jedna z 5 kociąt. Jest uroczą koteczką o wyrazistym spojrzeniu, co odziedziczyła po swojej mamie i babci. Potrafi w jedyny i wyjątkowy sposób zabiegać o uwagę przekręcając rozbrajająco głowę, byle być bliżej człowieka. Uwielbia kontakt fizyczny i przytulanki z nami a także gośćmi. Jest świetnym łowcą. Nawet w ciąży nie przepuści żadnej wędce, myszce czy muszce latającej po domu. Jest bardzo łagodnym stworzeniem, doskonale odnajdującym się w naszej licznej grupie kotów. Niańczy dzieci nieswoje z identycznym pietyzmem, jak własne.

Walory hodowlane

Do jej walorów fizycznych należą bardzo dobry profil, niezła broda i długi ogon. Ma dobry (zielony, trawiasty) kolor oka. Nida jest sporą kotką (3.5 kg), wysoko osadzoną na łapach.

Rey S-P Szara Eminencja*PL


Rey S-P Szara Eminencja*PL
Rodowód nr: (PL)FPL LO 184484
rodzice: Diva Szare Eminencja*PL i Zorion Carski Kot*PL
chip nr: 616093200514004
status: kotka hodowlana (w typie amerykańskim)

Temperament i charakter

Rey S-P Szara Eminencja*PL jest moim spełnieniem marzeń o kocie rosyjskim… w typie amerykańskim. Przyszła na świat w 2020 r. Ale od początku… Rey jest córką Divy, wnuczką Astry i prawnuczką Amiki – zatem tę linię obserwuję u siebie już od 3 pokoleń. Już w jej mamie – Divie – dostrzegłam silne amerykańskie cechy i mimo, iż bliżej mi do starego typu kota rosyjskiego jako ideału, postanowiłam w jej przypadku “podążyć inną stroną mocy”. Stąd w grupie starych rusałek – nowy typ RUSa. Rey ma delikatny charakter, ale bardzo chętnie wchodzi w bliskie interakcję z nienachalnym interlokutorem. Lubi przebywać na kolanach, spać na nich. Po mamie (Divie) i babci (Astrze) odziedziczyła brak uważności. Jest jednak przy tym tak niezwykle urocza. Chętnie spędza czas z Carem.

Walory hodowlane

Rey jest przepiękną koteczką o jasnym i krótkim futerku. Ma piękny prosty profil i niemal idealnie (jak na amerykankę) ustawione spore uszy. Do tego zachwyca kontrastem futra i lazurowego, okrągłego oka (które niesie), odbierając patrzącemu oddech. Jest filigranowa.

Gostija Patacotta Trozayar

Rodowód nr: (PL)FPL LO 215323
rodzice: Panna Cottaviorey Trozayar i Aragorn Favorite Trozayar
chip nr: 643093300071481
status: kotka hodowlana

Temperament i charakter

Po długim oczekiwaniu na wiosnę 2021 r. przyjechała spod dalekiej Moskwy i zamieszkała z nami Gostija. Jest bardzo towarzyskim kotem (weszła do naszej nie małej grupy bardzo dzielnie, spokojnie i od razu znalazła tu przyjaciół). Z natury ciekawska, odważna, asertywna a przy tym ujmuje delikatnością i chęcią bycia przy człowieku oraz innych kotach, co czyni ją wyjątkową towarzyszką i przyjaciółką (szczególnie Cara).

Walory hodowlane

Jest to koteczka o wyjątkowej urodzie i przepięknej ekspresji starego typu RUSa. Do jej walorów należą ciemne, duże, zielone (podbite żółtym) oczy, proporcjonalna budowa ciała, doskonały profil i jednolity ciemny kolor futra. Ma doskonale ustawione spore uszy, które niesie.

Fortuna Szara Eminencja*PL

hodowlana kotka Rosyjska Niebieska

Rodowód nr: (PL)FPL LO 230160 
rodzice: Russianregal Yasmina i Yason Jasno Solnyshko

chip nr 616093901429849hasct

status: kotka hodowlana

Temperament i charakter

Fortuna jest córką brytyjskiej księżniczki Yasminy i petersburskiego księcia – Yasona, siostra Funduszka. Urodziła się w połowie 2021 r. Ma fenomenalny temperament (po mamie) – świetnie dogaduje się zarówno z kotami, jak i ludźmi. Jest asertywna, chętnie się bawi, zwiedza i eksploruje. Jest odważna i towarzyska.

Walory hodowlane

Ma jednolite i błyszczące podwójne furo i bardzo dobry zielony kolor oka – który odziedziczyła po mamie i niesie. Urzekają mnie jej świetnie osadzone uszy uniesione do góry. Niestety, jako kociak została w jedno z nich drapnięta, to spowodowało deformację części małżowiny i wykluczyło ją z kariery wystawowej. Niemniej jednak wielu sądzi, że ma swój urok 😉